In de spotlight

Raceweekend met uitersten voor Jeffrey Buis in Magny-Cours

Raceweekend met uitersten voor Jeffrey Buis in Magny-Cours

Na een zomerstop van twaalf weken maakte het FIM World Supersport 300-kampioenschap afgelopen weekend zijn terugkeer in Frankrijk. Van vrijdag 5 tot en met zondag 7 september werd het vijfde wedstrijdweekend van het seizoen verreden op het Circuit de Nevers Magny-Cours. Voor Jeffrey Buis en Team Freudenberg werd het een weekend met uitersten: een sterke vijfde plaats in de eerste race en een harde crash in de tweede, waar Jeffrey gelukkig zonder ernstige blessures van af is gekomen.

De voorbereiding op dit weekend verliep voor Buis bijzonder goed. Enkele weken eerder had hij met zijn KTM-machine al getest op Magny-Cours, een dag bleek waardevol te zijn in voorbereiding op het raceweekend. De vrijdag stond in het teken van de vrije training en de Superpole. In de eerste sessie kwam Buis niet verder dan een zeventiende plaats, mede door een onschuldige valpartij. Dit kostte de coureur uit Steenwijkerwold iets rijtijd in deze enige vrije training

Samen met Team Freudenberg werden de data geanalyseerde en werden er enkele aanpassingen doorgevoerd voor de Superpole op vrijdagmiddag. In deze kwalificatiesessie later op de dag wist Buis zich richting de achtste plek te sturen. Dit betekende dat hij de eerste wedstrijd mocht aanvangen vanaf de derde startrij voor de race op zaterdag. Echter door enkele straffen van mede coureurs mocht Jeffrey starten vanaf de zesde plaats en schoof hiermee op naar de tweede startrij.

Op zaterdag stond de eerste wedstrijd op het programma. De 23-jarige coureur had een sterke start en wist zich al snel te mengen in een grote groep. Het gevecht in de groep was intens, met veel inhaalacties en positiewisselingen. Hierdoor verloor de jonge Nederlander de aansluiting met de kopgroep, waardoor de top drie buiten bereik bleef. Uiteindelijk kwam Buis als vijfde over de finish. Een resultaat dat belangrijke punten opleverde voor het kampioenschap. De tweede wedstrijd mocht Jeffrey aanvangen vanaf de vierde plaats vanwege de goede rondetijden die hij tijdens de eerste race wist te noteren.

Voor Jeffrey Buis begon de race op Magny-Cours veelbelovend. Na een sterke start kwam hij als leider uit de eerste ronde en wist een gaatje te slaan. Naarmate de race vorderde, sloot de rest van de kopgroep echter weer aan en ontstond er een spannend gevecht met vele positiewisselingen. In de slotronde ging het mis, de KTM-rijder kwam hard ten val. Na de valpartij werd hij overgebracht naar het medical centre en vervolgens is hij ter controle naar het ziekenhuis geweest voor een scan. Jeffrey heeft ontzettend veel geluk gehad en is de met de schrik vrijgekomen van deze stevige valpartij.

Jeffrey Buis: “Het was een bijzonder weekend in Frankrijk. Maar al met al kijk ik met een positief gevoel terug op dit weekend. Op vrijdag stonden we nog wat verder van de kop af, maar stap voor stap hebben we de aansluiting gevonden. Het was mooi om tot het laatste moment mee te kunnen strijden om de overwinning en dat geeft vertrouwen. Jammer genoeg zijn er ook kostbare punten verloren gegaan in het kampioenschap, maar we nemen de positieve punten mee naar de volgende ronde. Nu is het belangrijk om even op te laden, zodat we in Aragón sterker terugkomen. Een speciale dank aan het team en aan iedereen die mij dit seizoen blijft steunen.”

Over een drietal weken keert het FIM World Supersport 300 kampioenschap terug in Spanje. Van vrijdag 26 tot en met zondag 28 september komt het WorldSBK-circus in actie op Motorland Aragón voor het zesde raceweekend van het seizoen. Daar wil Buis samen met Team Freudenberg verder in de achtervolging op de leider in de tussenstand.

Fotografie: Randy van Maasdijk / RvM Motorsport Photography